Člověk vs. zvíře

Člověk versus zvíře

Jde o to, z jakého úhlu se jako nezaujatý divák na toto podívám.

Postavím-li vedle sebe, všechna zvířata, ryby, hmyz a nahého člověka, uvidím jen zvířata, ryby a hmyz, nic jiného.

Když to více přiblížíme, tak v čem se po biologické stránce člověk liší od okolní přírody. Je z masa, kostí a krve, jako všechna ostatní zvířena.

Mýlí se ten, kdo tvrdí, že zvířata nepoužívají mimiku. Mýlí se ten, kdo tvrdí, že zvířata neuvažují. Je pravdou, že zvěř jako taková je od přírody naprogramována k ucelenému životu, ale tzv. člověk se musí vše naučit. Paradoxem tedy je, proč člověk vyfasoval od přírody tak velký mozek, když v něm po narození nic není. Žádný pud sebe-záchovy, kromě tzv. sacího reflexu.

Úplně nejhorší na tom všem je, že člověk si myslí o sobě, že je pánem všeho a všech a dle toho se také chová. Určuje, kdo bude žít, kdo nikoliv. Potom to také tak vypadá. Spousty živočišných druhů již kvůli tzv. inteligentnímu a všeznalému pánu tvostva vymřelo. Otázkou jen zbývá, kdo se tu vlastně na té zemi přemnožil. Které to je vlastně zvíře. Myslí, že to úplně nejhorší - člověk. Díky své krvelačnosti, nenažranosti, honbou za majetkem, penězi a sobectvím došlo k totální likvidaci a omezování osobní svobody, nejen člověka samého, ale i ostatních živých tvorů na této planetě.

Kdyby byl člověk opravdu inteligentní a opravdu měl sociální cítění, věděl by, že příroda je krutá, ale spravedlivá. Když neuteče před predátorem, bude sežrán. Osazením planety člověkem došlo k narušení rovnováhy biologické rovnováhy a tím k nezvratným změnám.

Každý živý tvor má právo na život, ale i důstojnou smrt, což člověk velmi lehce porušuje. Příroda ví, jak udělat přirozenou selekci, kdežto člověk nikoliv.

Ještě jsem neviděl, že by některému zvířeti byla větší hodnota, než v prvé řadě partner/partnerka a potomci. Až na některé výjimky v přírodě, které jsou zavádějící a docela pro lidské oko brutální u některých druhů zvířat, kdy se jeden partner o druhého nestará, ani své potomky, neznamená to, že je to v přírodě špatně. Všechno má svůj význam a smysl, jen člověk je tu tak trošku na víc a do přírody nezapadá, kromě hrstky pra-původních přírodních obyvatel v deštných pralesích a ne kanibalové a jinak brutálně zaměřených kmenů těchto lidí. Lidé žijící s přírodou.

Každý živý tvor, jenž se na zemi narodil, má na této planetě svůj kousek místa, za nějž nesmí platit nikomu a ničemu. Planeta země měla být a zůstat jen zvířatům vyjma jediného zvířete - člověka.

„Nick“Komentáře k článku

 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek