Láska – mýty a fakta

Z vlastních neustálých pozorování i zkušeností lze logicky dospět k tomu, že až 90% lidstva si plete slovo Láska se slovem a láska. Pro účel tohoto článku je zde rozlišení pouze ve velikosti prvního písmene ve slově Láska. Taktéž se tento článek nehodí pro lidi, kteří nevěří, že mají duši a tudíž vyzařují jakousi energii často nazývanou Aura.
Osobně si myslím, že opravdová a skutečná Láska je souznění dvou zdánlivě stejných, přesto odlišných duší. Proto se snadno může stát, že můžete zaslechnout čas od času od těch moudřejších či starších lidí, že přátelství je mnohdy více než láska. Zde dochází k omylu. Neboť i přátelství je Láskou. Jde-li ovšem o přátelství mezi ženou a mužem, je to to nejkrásnější, čeho by si měl člověk opravdu vážit. Neboť je to pravá Láska. Tato Láska nemá nic společného s láskou, neboť v dnešní společnosti se snadno setkáte s tvrzením, že mezi dvěma lidmi je jakási chemie, která ty dva k sobě přitahuje. Ano, to je velmi pěkné, ale tvrdí-li někdo, že je tam chemie, už samo o sobě jde pouze o fyzickou přitažlivost, která je dána biologickými potřebami vsazené do člověka přírodou a správným názvem je slovo „pud“, nikoliv Láska. V dnešní době si lidé často pletou fyzickou lásku, tu pudovou (pud rozmnožovací, zachování života, rodu) s Láskou skutečnou. Neboť pudové vzplanutí je dáno pouze: u muže, předáním genetického kódu a u ženy přijmutím genetického kódu, přijmutí mateřství, ale nikoli to není zárukou, že ti dva spolu zůstanou a vydrží. Z tohoto mého nástinu lze snadno odvodit otázku, na níž již výše dávám odpověď, proč mnoho žen se nyní stává svobodnými matkami a proč i muži jsou tzv. Single a nenajdou pravé štěstí, pravou Lásku.
Tímto ovšem nechci naznačit, že láska fyzická není dobrá. Je, ale za předpokladu, že jí předchází Láska skutečná, to souznění dvou duší, kdy člověk opravdu pozná, že spolu vydrží i přes různé pády, již celý život. Že to není jen opojení fyzickým vzhledem i tzv. chemií. V tomto případě by tak opravdu měl člověk cítit, neboť by si již v raném stádiu sblížení se s druhou osobou měl uvědomit, že čas je neúprosný, krása pomíjivá. A pokud není shodnut sám se sebou, nevěří, že zestárne, že se bude muset dívat nejen na svou vrásčitou tvář do zrcadla, ale i na vrásčitou tvář svého protějšku, ten ať se zamyslí, proč vlastně žije a zda bude lhát sám sobě a učiní tím po čase třeba i nešťastnou tu druhou osobu v případě, že ji opustí pro vidinu jiné, byť třeba pohlednější osoby.
Skutečná Láska totiž není láska fyzická. Fyzickou láskou má skutečná Láska vrcholit, neboť když se člověk zamyslí nad tímto, tak je snadné milovat, ale skutečně Milovat je zavazující pro oba, na celý život. Není to jen chvilkové opojení, chvilková euforie. Žít a zůstat pak šťastný celý život s druhým člověkem, to je umění. Nejhorší je žít pak s někým a cítit se osamoceně. Věřte, že takový život za moc nestojí a je čas odejít.

„Nick“Komentáře k článku

 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek